Zdravotní přínosy kola ořechů

Kola Nut se používá k ochucení sodovek a jako doplněk ke zvýšení energie nebo zlepšení zdraví. Jaké jsou však zdravotní přínosy ořechů Kola?

Matice pochází ze stromu Evergreen Kola, který se nachází v afrických deštných pralesech. Uvnitř ovoce ve tvaru stromu jsou bílé skořápky, které obsahují semena nebo kola ořechy.

V Nigérii je to důležitý kulturní symbol pro mnoho etnických skupin. Je dána hostům na svatbách, pohřbech a pojmenování obřadů a používá se v medicíně. Ceremoniální porušení kola ořechů je důležité pro to, aby se lidé cítili vítáni ve vesnici nebo shromažďování.

Kola Nut má nějaké hlášené výhody pro zdraví. Zde zkoumáme tyto výhody a další informace o této tropické matici. Velikost kaštanu. Některé zdravotní podmínky.

 • Ať už ve formě nebo žvýkání, ořechy Kola mohou mít určité vedlejší účinky.
 • Přínosy pro zdraví

  Zdravotní přínosy kola ořechů jsou v souladu s výhodami kávy.

  • Posílení metabolismu: Kola ořechové výrobky obsahují kofein, což může metabolismus člověka poskytnout podporu.
  • Pomoc trávení: kola ořech Prášek a extrakt mohou pomoci trávení. Předpokládá se, že podporují produkci kyseliny žaludku, což zvyšuje účinnost trávicího enzymu v žaludku. který zvyšuje oběh. Antibakteriální přínosy: Jedna studie uvedená v časopise Journal of Biosciences and Medicines naznačuje, že použití extraktu z kola ořechů může zastavit růst škodlivých bakterií.

  existují Několik zdravotních stavů, které by mohly být zlepšeny konzumací ořechu Kola. Ořech Kola může snížit riziko rakoviny prostaty.

  Výzkum se stále diskutuje, ale předpokládá se to Na fytoestrogenech v kola ořechy mohou zabíjet rakovinné buňky a zabránit nádorům v růstu..

  Podmínky, které mohou ovlivnit metabolismus člověka, zahrnují nízký testosteron, Gravesova choroba a syndrom Cushing.

  migrény

  Kola Nut může být užitečná pro lidi, kteří mají migrénu hlavy. Migrény často ovlivňují krevní cévy v hlavě a kofein se používá pro bolest hlavy. Snižte bolest migrény.

  astma

  Ačkoli to nemusí být doporučeno jako léčba respiračních stavů, kola ořechy mohou být užitečné pro lidi s určitými dýchacími problémy, jako například Astma.

  Kofein v ořechech Kola může působit jako bronchodilatátor, což znamená, že otevírá dýchací cesty, aby usnadnila dýchání.

  V některých afrických zemích je kola ořech žvýkán během obřadů a rituálů. Používá se také ke sladění dechu. Další aplikací kola ořechů v západním světě je jako aromingové činidlo pro sodovky. V některých případech se používá ve formě extraktu nebo prášku. V některých částech světa se matice používá jako typ alternativní medicíny. jako stimulanty při konzumaci.

  Kola Nut obsahuje také mikronutrienty, včetně draslíku, hořčíku a vápníku. Matice a produkty obsahující kola ořech nemusí vyhovovat všem. Alergická reakce na ořechy Kola může zahrnovat příznaky, jako například:

  • Neruptený žaludek
  • Dýchací potíže

  Lidé s určitým zdravotním stavem by také mohli být doporučeni nepoužívat produkty, které obsahují ořechy Kola. Například, ořechy Kola nemusí být dobré pro lidi s vysokým krevním tlakem nebo určitými srdečními podmínkami kvůli jejich stimulačnímu účinku. Kola ořech také. Vysoká úroveň kofeinu nalezeného v ořechu a doplňcích s ním může stimulovat centrální nervový systém a ztěžovat spánek, zejména pro lidi, kteří jsou citliví na kofein.

  vedlejší účinky

  Riziko vedlejších účinků se může lišit a zvyšovat, v závislosti na tom, kolik z ořechu se konzumuje. Možné vedlejší účinky kola matice zahrnují:

  • Zvýšený krevní tlak: protože aktivní složky v kola ořechu jsou stimulační pro tělo, matice může zvýšit krevní tlak. Lidé, kteří již mají vysoký krevní tlak nebo užívají léky na krevní tlak, by se měli před použitím jakéhokoli produktu obsahujícího kola ořechy zkontrolovat. problémy s padáním nebo spaním. O tom, kdo má poruchy spánku, lze doporučit, aby se vyhýbaly stimulanci, které obsahují kofein, včetně kola ořechů. úzkost. Lidé s úzkostí mohou být obzvláště náchylní k otřesům z ořechů Kola. Někteří lidé mohou také zažít bolesti žaludku kvůli zvýšené produkci žaludečních kyselin, které by mohly způsobit kola ořechy.

   Kola ořechy mohou být užitečným přirozeným lékem pro některé běžné podmínky. Vzhledem k tomu, že obsahují látky, které působí jako stimulanty na těle, nemusí být Kola ořechy vhodné pro každého. před jejich konzumací jejich lékaře. Kola ořechy mohou interagovat s určitými léky, a proto nemusí být doporučeny. Kola Nut.

  • Výživa/dieta

  Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro sourcing a čerpá pouze z recenzovaných recenzí Studie, akademické výzkumné instituce a lékařské časopisy a asociace recenzeproduktu.top. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents

  X