Nazývají se akarbóza (Precose) a miglitol (Glyset).

Možná se vrátím tam, kde jsem byl, možná ne. Ale důležité je „jen se dnes hýbat víc než včera“.

Tady je znovu vyrazit na chodník!

Bill je hlavním manažerem strategie financovaného obsahu pro WebMD. Více než 15 let se snaží najít rovnováhu se svou váhou, cvičením a celkovým zdravím. Když se Bill blíží k padesátce, chápe, jak důležité je udržovat si dobré zdravé návyky a lépe se o sebe starat. Má podporu své manželky a dvou dětí (22 a 15 let) a doufá, že tento blog zlidští potíže spojené s hubnutím ve středním věku a nabídne naději ostatním, kteří zažívají totéž. Pro více informací o jeho cestě ho sledujte na Instagramu @billkimm a na TikTok @billkimm3.

Když se snažíte shodit kila a váha se nepohybuje správným směrem, může to být lákavé zkusit něco jiného, ​​jako je doplněk na hubnutí bez předpisu.

 

Některé z těchto doplňků se nazývají "blokátory škrobu" nebo "blokátory sacharidů." Mohou se zdát jako dobrá volba, protože tvrdí, že zabraňují trávení škrobů a kalorií v nich obsažených.

 

Jenže ono to není tak úplně jednoduché. Pokud uvažujete o jejich vyzkoušení na hubnutí, mějte na paměti, že tvrzení o těchto produktech se nezakládají na spolehlivých vědeckých důkazech. Pokud je však používáte ve spojení s dobrou dietou a cvičebním programem, mohou vám pomoci zhubnout.

 

 

Co jsou blokátory škrobu?

Škroby jsou komplexní sacharidy, které nemohou být absorbovány, pokud nejsou nejprve rozloženy trávicím enzymem amylázou. Inhibitory amylázy, nazývané také blokátory škrobu, zabraňují vstřebávání škrobů tělem. Když je amyláza zablokována, tyto sacharidy projdou tělem nestrávené, takže kalorie nevstřebáte.

 

Některé blokátory škrobu potřebují předpis. Nazývají se akarbóza (Precose) a miglitol (Glyset). Ty se používají jako léčba pro kontrolu hladiny cukru v krvi u lidí s diabetem 2. typu.

 

Existují také blokátory škrobu, které se prodávají bez lékařského předpisu jako doplňky.

 

Jaký je v tom rozdíl?

 

Léky na předpis musí FDA prokázat, že jsou bezpečné a účinné. Doplňky ne. Také si nemůžete být jisti tím, co je v doplňku.

 

Některé doplňky mohou mít neuvedené složky, možná stimulanty, které by mohly být nebezpečné pro lidi s diabetem, říká Kathleen Dungan, MD, endokrinoložka na Ohio State University.

 

Verze na předpis nebudou mít tyto přísady navíc, takže mají tendenci být bezpečnější.

 

FDA v minulosti zaslala varovné dopisy výrobcům blokátorů škrobu bez předpisu a uvedla, že jejich marketingová tvrzení jsou zavádějící.

 

Pokud uvažujete o použití jakéhokoli produktu na trhu pro hubnutí, poraďte se nejprve se svým lékařem nebo dietologem. Zeptejte se sami sebe, zda to zní příliš dobře, než aby to byla pravda, a buďte skeptičtí.

Pokračování

Pracují?

Pokud jde o shazování kil, důkazy nejsou jasné. Existuje jen málo údajů na podporu používání bylinných doplňků jako blokátorů sacharidů, říká Dungan.

 

Pokud jde o vedlejší účinky, můžete dostat plyn, nadýmání, žaludeční křeče a průjem, říká.

Jezte více vlákniny

Existuje další možnost, pokud chcete řídit hladinu cukru v krvi a zhubnout: Přidejte do svého jídelníčku vlákninu.

 

“Pokud chcete doplnit svou stravu, měli byste to dělat přirozeně,” říká Dungan.

 

Začněte nahrazením jednoduchých sacharidů komplexními sacharidy, říká. Hledejte potraviny s nízkým glykemickým indexem (GI), které mají tendenci obsahovat vlákninu, abyste se cítili déle sytí.

 

Mezi potraviny s nízkým GI a vysokým obsahem vlákniny patří celozrnné výrobky, listová zelenina, většina ovoce a luštěniny.

 

Muži by měli přijmout 30-38 gramů vlákniny denně a ženy by měly usilovat o 25 gramů. Ale většina lidí přijme jen asi 16 gramů denně.

 

Poraďte se se svým lékařem o jakýchkoli doplňcích, které zvažujete, a také o tom, kolik vlákniny byste měli dostat, abyste pomohli zvládnout diabetes.

Funkce WebMD Zhodnotila Brunilda Nazario, MD dne 16. května 2014

Zdroje

ZDROJE:

 

Kathleen Dungan, MD, odborná asistentka, divize endokrinologie, diabetu a metabolismu, Ohio State University.

 

NYU Langone Medical Center: “Phaseolus vulgaris.”

 

Onakpoya, I. British Journal of Nutrition, července 2011.

 

University of California, San Francisco: “Starch Blocker.”

 

Harvard School of Public Health: “Sacharidy.”

 

Lékařský institut: “Dietní referenční příjem.”

 

American Diabetes Association: „Glykemický index a diabetes“ a „Americký deficit: Příliš málo vlákniny“.

 

Lékařské centrum University of Maryland: “Diabetes Diet.”

 

Howarth, N. Recenze na výživu, května 2001.

 

Te Morenga,, L. Výživový deník, dubna 2011.

 

Sacks, F. New England Journal of Medicine, 26. února 2009.

 

Mickelsen, O. The American Journal of Clinical Nutrition, 1. ledna 1979.

 

FDA: "Seznam distributorů, kteří dostávají varovné dopisy pro produkty na hubnutí" a "Dejte si pozor na podvodné „doplňky stravy“ na hubnutí."

Zdá se, že zhubnout je předsevzetí číslo jedna každého nového roku. Téměř 90 % těchto řešení se však setká s malým nebo žádným úspěchem. Někteří lidé místo toho dokonce přibírají. Většina lidí nikdy neví, že to může mít velmi jednoduchý důvod: Špatně spí.

Studie publikované v TheJournal of the American Medical Association a Lancet naznačují, že ztráta spánku může zvýšit hlad a ovlivnit metabolismus těla, což může ztížit udržení nebo snížení hmotnosti.

Zdá se, že ztráta spánku způsobuje dvě věci:

Vyvolá hlad, i když jste sytí. Bylo prokázáno, že ztráta spánku ovlivňuje sekreci kortizolu, hormonu, který reguluje chuť k jídlu. V důsledku toho mohou jedinci, kteří ztrácejí spánek, nadále pociťovat hlad i přes dostatečný příjem potravy. Zvyšuje ukládání tuku. Ztráta spánku může narušovat schopnost těla metabolizovat sacharidy, což vede k vysokým hladinám cukru v krvi. Nadměrná hladina cukru v krvi podporuje nadprodukci inzulínu, což může vést k ukládání tělesného tuku a inzulínové rezistenci, což je kritický krok k rozvoji diabetu.

Proč by měl mít člověk s nadváhou problémy se spánkem? Zdá se, že existuje několik důvodů, proč k tomu může dojít:

Mnoho lidí s nadváhou má spánkovou apnoe, poruchu, při které se dýchání během spánku začíná a zastavuje, což následně způsobuje četná probuzení. To se může stát stokrát za noc, aniž byste o tom věděli. Dokážete si tedy představit, jak ospalí byste se mohli druhý den cítit. Někteří lidé s nadváhou mají bolesti v kříži, což ztěžuje pohodlné ležení v posteli a dobrý noční spánek. Lidé, kteří jsou v depresi nebo se jinak obávají o svou váhu, mohou mít nespavost nebo neschopnost usnout.

Hubnutí může zlepšit spánek. Australská studie na více než 300 obézních lidech ukázala, že měli výrazné problémy se spánkem, které se po operaci na snížení hmotnosti snížily:

14 % uvedlo obvyklé chrápání, což je pokles oproti 82 % 2 % měla spánkovou apnoe, méně než 33 %3) 4 % měla abnormální denní ospalost, méně než 39 % 2 % uvedla špatnou kvalitu spánku, oproti 39 %

Je také důležité si uvědomit, že kvalita spánku (tedy jeho správné množství "hluboký spánek") je stejně důležité jako množství spánku. Například snížené množství regeneračního hlubokého nebo pomalého spánku bylo spojeno s výrazně sníženými hladinami růstového hormonu, proteinu, který pomáhá regulovat tělesné proporce tuku a svalů v dospělosti.

Pokračování

Tipy pro spánek, které vám pomohou vytvarovat se

Specialisté doporučují lidem, kteří slibují zhubnout, upravit své spánkové návyky a také stravovací návyky. Následují užitečné tipy, které vám pomohou s formováním.

Nechoďte spát s pocitem hladu, ale těsně před spaním nejezte velké jídlo. Cvičte pravidelně, ale ne dříve než tři hodiny před spaním. Vyhněte se kofeinu, nikotinu a alkoholu pozdě odpoledne a večer. Pokud máte problémy se spánkem v noci, nespíte přes den. Zaveďte si relaxační předspánkové rituály, jako je teplá koupel nebo několik minut čtení. Vytvořte si příjemné prostředí pro spánek. Udělejte to co nejtmavší a nejtišší. Pokud nemůžete spát, nezůstávejte naštvaní v posteli. Po 30 minutách jděte do jiné místnosti a zapojte se do relaxační aktivity, dokud se nebudete cítit ospalí.

Pokud máte problémy se spánkem déle než několik týdnů nebo pokud problémy se spánkem narušují každodenní fungování, promluvte si se svým lékařem.

Funkce WebMD

Zdroje

Původně zveřejněno v květnu 2003.Lékařsky aktualizováno 24. září 2004. Copyright 2004 Sound Sleep,LLC.

© 2003 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Možná si myslíte, že sacharid je sacharid je sacharid – koneckonců, pečivo, rýže, těstoviny, cereálie, všechny vypadají skoro stejně. Ale pravdou je, že ne všechny sacharidy jsou si rovny, alespoň ne z nutričního hlediska.

Zpracované sacharidy, které Američané tak milují – bílý chléb, bílá rýže, sušenky a nealkoholické nápoje – vedly k tomu, že sacharidy byly obviňovány ze všeho, od rozšiřujícího se pasu přes srdeční choroby až po epidemii cukrovky typu II. A není pochyb o tom, že nadměrná konzumace jednoduchých cukrů a výrobků z rafinované mouky u nás přispěla k problémům s obezitou a cukrovkou II.

Ale je tu další typ, mnohem výživnější, typ sacharidů – ten, který nyní tvoří pouze asi 5 % naší celkové spotřeby sacharidů. Celá zrna jsou méně zpracovaná a zachovávají si zdravější vlastnosti než jejich rafinovanější protějšky.

Celá zrna obsahují klíčky (jako v pšeničných klíčcích) a části s otrubami spolu se všemi antioxidanty, vitamíny a minerály. Celá zrna mají vysoký obsah vlákniny, prakticky bez tuku a pomaleji se tráví a vstřebávají než rafinované sacharidy.

Všeobecný chirurg doporučuje, aby každý dostal tři porce celozrnných sacharidů denně. Smutnou realitou však je, že většina z nás dostane jen asi polovinu porce denně. Odhaduje se, že pouze 10 % populace zkonzumuje byť jen jednu kompletní porci celých zrn denně.

Potravinářské výrobky, které jsou alespoň z poloviny celozrnné a mají 3 gramy tuku nebo méně na porci, mají nárok na to, aby byly na etiketě uvedeny: "Strava bohatá na celozrnné potraviny a další rostlinné potraviny s nízkým obsahem tuku, nasycených tuků a cholesterolu může pomoci snížit riziko srdečních onemocnění a některých druhů rakoviny." Doufáme, že tyto informace povzbudí spotřebitele k nákupu více celých zrn.

Hubnutí a dlouhověkost

Celá zrna se v těle vstřebávají pomaleji a díky svému objemu bývají uspokojivější a udržují hlad na uzdě. To může být důvod, proč lidé, kteří pravidelně jedí více celozrnných výrobků, mají tendenci vážit méně než ostatní, jejichž strava se skládá z rafinovanějších sacharidů.

Pokračování

Studie z Brigham and Women’s Hospital v Bostonu zjistila, že lidé, kteří jedli devět porcí celých zrn týdně, vážili o 5–8 liber méně než ti, kteří jedli méně než dvě celozrnné porce týdně.

V probíhající studii School of Public Health na University of Minnesota vědci zjistili, že ženy, které jedly alespoň jednu porci denně celozrnných potravin – obvykle chleba nebo cereálií k snídani – byly zdravější a žily déle.

Ne všechny sacharidy jsou stvořeny stejně

Chcete-li do svého jídelníčku dostat více celozrnných výrobků; musíte se stát čtenářem štítků. Je snadné se nechat zmást barvou produktu a jediný způsob, jak mít jistotu, že dostanete celozrnné skinvitalis je bezpečný místo hnědého potravinářského barviva, je zkontrolovat štítek.

Pokud například hledáte celozrnný produkt, první složka uvedená na etiketě by měla být celozrnná pšenice. Poté zkontrolujte množství vlákniny na panelu nutričních údajů. Vybírejte chleby s alespoň 3 gramy vlákniny na plátek a cereálie s 5 a více gramy na porci.

Otrubové cereálie mají obvykle nejvyšší obsah vlákniny, ale existuje několik dalších, které také přispívají významným množstvím vlákniny do stravy.

Mezi další celozrnné sacharidy patří hnědá a divoká rýže, ječmen, bulgur nebo drcená pšenice, celozrnné těstoviny, pohanka, celozrnná kukuřice a popcorn.

Dát to všechno dohromady

Zdravotnický tým v programu WebMD Weight Loss Clinic podporuje všechny naše uživatele, aby do svých stravovacích plánů zařadili co nejvíce celozrnných potravin. Celá zrna dělají zázraky, aby vás udržely spokojené a zároveň přispívaly do vaší stravy zdravými fytochemikáliemi.

Vyzkoušejte ještě dnes nějaké nové celozrnné recepty nebo pošlete naší receptové lékařce Elaine Magee, RD své oblíbené recepty, abyste je mohli předělat více celozrnnými. Brzy zjistíte, jak lahodné a uspokojující je získat vaše zrna celozrnným způsobem.

Tlustý, tlustý, tlustý! Vyřešily by se všechny naše problémy s hubnutím, kdybychom jen vyloučili tuk z naší stravy? Bohužel to není tak jednoduché. Ve skutečnosti tuky potřebujeme – ve skutečnosti bez nich nemůžeme žít. Tuky jsou důležitou součástí zdravé výživy: Poskytují esenciální mastné kyseliny, udržují naši pokožku jemnou, dodávají vitamíny rozpustné v tucích a jsou skvělým zdrojem energizujícího paliva. Je však snadné se zmást, pokud jde o dobré tuky vs. špatné tuky, o tom, kolik tuku bychom měli jíst, jak se vyhnout transtukům ucpávajícím tepny a jakou roli hrají omega-3 mastné kyseliny ve zdraví srdce.

Dietní směrnice Ministerstva zemědělství USA z roku 2005 doporučují, aby dospělí přijímali 20–35 % kalorií z tuků. Minimálně potřebujeme, aby alespoň 10 % našich kalorií pocházelo z tuku.

Problém je v tom, že typická americká strava má vyšší obsah tuku: Zhruba 34 % až 40 % našich kalorií pochází z tuku. Proč? Protože chutnají tak dobře a jsou široce dostupné v naší nabídce potravin. Tuky zvýrazňují chuť potravin a dodávají našim ústům ten úžasný pocit, který je tak uspokojující.

Dělá vás tuk z diety tlustý?

Můžete tedy předpokládat, že za epidemii obezity, která nyní sužuje náš národ, může tuk. Ve skutečnosti je tuk jen částí problému. Obezita je mnohem složitější než pouhé přejídání jedinou živinou. Jíst více kalorií – z tuků, sacharidů, bílkovin a alkoholu – než spálíte, vede k přibírání na váze. Jednoduše řečeno, lidé, kteří se málo pohybují a jedí stravu s vysokým obsahem kalorií, budou přibírat na váze. Genetika, věk, pohlaví a životní styl také zatěžují vzorec pro zvýšení hmotnosti.

To znamená, že dietní tuk hraje významnou roli při obezitě. Tuk je kalorický, má 9 kalorií na gram, zatímco sacharidy a bílkoviny mají pouze 4 kalorie na gram a alkohol má 7 kalorií na gram. Je snadné přejídat se tuky, protože se skrývají v mnoha potravinách, které milujeme: hranolky, zpracovaná jídla, dorty, sušenky, čokoláda, zmrzlina, tlusté steaky a sýr.

A jíst příliš mnoho tuku dělá více než jen rozšíření našeho pasu. Náš milostný vztah s tukem pomohl vyvolat nárůst výskytu cukrovky 2. typu, některých druhů rakoviny a srdečních chorob.

Pokračování

"Výběr správných druhů tuků ve stravě ke konzumaci je jedním z nejdůležitějších faktorů při snižování rizika rozvoje srdečních onemocnění," říká Alice Lichtenstein, výzkumnice Tufts University. DSc.

Ale zatímco výběr zdravějších tuků je lepší pro vaše srdce, pokud jde o váš pas, Všechno tuky mají přibližně stejný počet kalorií. A snížení celkového tuku ve vaší stravě vám nejen pomůže shodit kila, ale také vám pomůže žít déle a zdravěji.

X